(R)ewolucja na podwoziu 3,5 t - RUTHMANN STEIGER® TB 290

Nowy_podnosnik_koszowy_ruthmann_TB_290_windex_1.jpg
2016-11-05

 

Firma RUTHMANN dostarcza najwyższy na świecie podnośnik koszowy na podwoziu 3,5 t z sensacyjną wysokością roboczą 29 metrów – TB 290. Niemiecki producent po raz kolejny udowodnił, że jest wiodącym innowatorem rynku podestów ruchomych.

Nowy model jest następcą TB 270+ oraz kontynuacją (R)ewolucji RUTHMANN.  Jest równie łatwy w obsłudze jak jego poprzednik oraz zoptymalizowany pod silnik EURO 6.

 

 

RUTHMANN oferuje podnośniki koszowe, idealne dla sektora wynajmu, firm energetycznych, a także zajmujących się pielęgnacją ogrodów i zieleni, czyszczeniem budynków, dekarzy, cieśli i wielu innych… TB 290 umożliwia użytkownikom pracę na takiej wysokości, na której było to możliwe tylko na podwoziu 7,49 t. 

 

Dalszy rozwój TB 270+, zakładający dwa metry więcej wysokości roboczej z tym samym wysięgiem, narodził się z oszczędności na wadze ramy podstawowej, strukturalnej konstrukcji stalowej (zoptymalizowana wieża i wysięgnik teleskopowy) i dodatkowych / dalszych 3° podnoszenia wysięgnika teleskopowego. Dzięki temu, maszyna może znajdować się bliżej budynku, dając operatorowi większe możliwości pracy.

 

 

Maksymalny udźwig kosza wynoszący 230 kilogramów i stała, maksymalna stabilność, kwalifikuje TB 290 jako maszynę do codziennego użytku. Ma na to wpływ prowadnik, znajdujący się w stalowej konstrukcji teleskopu, który jest wykonany z wysokiej wytrzymałości stali drobnoziarnistej. Wielokrotnie doginany arkusz tworzy profil posiadający tylko jeden spaw. Oprócz tego, w konstrukcji zastosowano takie same części, jak przy poprzednich modelach podnośników, dzięki czemu przeszkolenie z obsługi i zapoznanie się z maszyną będzie szybsze.

Dzięki dopuszczalnemu nachyleniu do 5°, TB 290 może pracować w rejonach górskich jak i w miejscach, w których ruch drogowy jest niemożliwy.

 

 

Kolejnym plusem tego innowacyjnego podestu ruchomego jest system łatwej wymiany kosza, charakterystyczny dla serii TB(R). W zależności od tego, co jest potrzebne, można wymienić aluminiowy kosz na poliestrowy, aby móc pracować przy liniach pod napięciem do 1000 V. Dla firm dystrybuujących energię elektryczną i energetyczną jest to maszyna typu „must have”.

Jak zwykle, RUTHMANN oferuje różne możliwości w wyborze podwozia. Dla użytkowników, którym nie zależy na podwoziu z DMC do 3,5 t, umożliwiono jego zmianę na podwozie ciężarowe o DMC od 5 do 6,5 t, przy zachowaniu silnika Euro 6. Daje to większą ładowność i trwałość urządzenia. Oczywiście, napęd na cztery koła jest również możliwy.

 

 

Przez wiele lat RUTHMANN opracowywał linię STEIGER® w oparciu o potrzeby swoich klientów: bezpieczeństwo, łatwą obsługę, wydajność, wysokiej jakości podnośniki montowane na podwoziu ciężarowym – W ten sposób firma zasłużyła na miano „wiodącego Innowatora”.

 

Sprzedaż

SPRZEDAŻ

Windex

ul.Towarowa 8

89-600 Chojnice

Tel. +48 52 396 70 45

Tel. +48 609 446 403

  • Certyfikaty