Podnośnik koszowy TBR 250 wynikiem projektu "Strażnik wagi"

Podnosnik_koszowy_Ruthmann_TBR_250_windex (1).jpg
2016-11-23

Nastąpiły (R)ewolucyjne zmiany w klasie 3,5 tony marki RUTHMANN i nie chodzi tylko o model TB 290.  Zaawansowany, nowy STEIGER® TBR 250, o którym RUTHMANN opublikował więcej informacji w październiku 2016 roku, jest kompatybilny z silnikiem EURO 6. Jest to kolejnej generacji podnośnik koszowy z ruchomym ramieniem na podwoziu 3,5t.

Nowe normy emisji spalin mają swoje zalety i wady. Ilość toksycznych gazów jest o wiele mniejsza, co jest na pewną rzeczą pozytywną. Jednak dla producentów nadbudów oznacza to konieczność zmniejszenia wagi swoich urządzeń, z powodu zwiększonej wagi podwozia.

 

RUTHMANN uruchomił już projekt o nazwie „Strażnik Wagi”. Ten projekt realizowany jest z jednej strony z producentami pojazdów w celu utrzymania – jeżeli jest to możliwe -  jak najniższej wagi samochodu. Z drugiej strony, pracownicy RUTHMANN są nieustannie zachęcani do zgłaszania pomysłów w celu optymalizacji wagi konstrukcji  STEIGER ®, aby przyczynić się do zmniejszenia ciężaru urządzenia. Dzięki projektowi „Strażnik Wagi” doprowadzono do decydujących optymalizacji, które pokazały, że maszyny na podwoziu 3,5 t mogą osiągnąć jeszcze lepsze parametry.

 

W przypadku TBR 250 i TB 290, elementy konstrukcyjne wieży (Konstrukcja przestrzennej ramy) i systemu wysięgnika teleskopowego (z technologią wielokrotnego gięcia stali) zostały ponownie zrekonstruowane, aby zmniejszyć ciężar, a jednocześnie utrzymać taką samą stabilność i sztywność na podwoziu z silnikiem EURO 6, który jest cięższy o 50kg w stosunku do swojego poprzednika klasy EURO.

Alternatywa dla podnośników na podwoziu 7,5 t

Przedstawienie nowego modelu już nastąpiło, mimo że nowy TBR 250 - który jest wyposażony w maksymalną wysokość roboczą 25 metrów i 16,5 metra wysięgu z obciążeniem kosza 100 kg – będzie „fizycznie” pokazany po raz pierwszy na początku 2017 roku.
Zwiększony popyt na takie innowacje został już zauważony i tak powstał TBR 250 – realna alternatywa wobec maszyn na podwoziu 7,5 t – z podobną wysokością roboczą, z obciążeniem kosza 230 kg i rotacją ramienia kosza 185°, a także z opcją rozstawienia na pochyleniu do 5°. Również dlatego, na przykład, firmy wynajmujące mogą uzyskać takie same stawki za wynajem na rynku przy zachowaniu niższych kosztów pracy, co skutkuje większym zyskiem. Jednocześnie ilość potencjalnych klientów wzrasta, bo pojazdy 3,5 t mogą być prowadzone przez posiadaczy wszystkich kategorii prawa jazdy.

 

System wymiany kosza

Dla dostawców energii, spółek miejskich i firm wynajmujących jest niezwykle korzystne, że nowy STEIGER ® TBR 250 jest wyposażony w nowy funkcjonalny kosz roboczy z systemem wymiany. W zależności od zastosowania, istnieje możliwość wybrania kosza aluminiowego lub kosza z tworzywa. Dzięki właściwościom izolacyjnym i standardowej izolacji pomiędzy wysięgnikiem a podwoziem, drugi wariant kosza roboczego jest odpowiedni do prac przy liniach pod napięciem do 1000 woltów.

 

Sterowanie COCKPIT

Sprawdzona i zarazem nowoczesna technologia sterowania - którą RUTHMANN stosuje w sterowaniu COCKPIT – zapewnia bezpieczną, prostą i intuicyjną obsługę podnośnika. Jest to wzmocnione przez zastosowanie wielu wspólnych części, tak  jak w innych modelach klasy TB i TBR STEIGER ®. Daje to wiele korzyści w eksploatacji, konserwacji i naprawach oraz w dostępności do części zamiennych.

 

Szeroki wybór podwozi

Klienci RUTHMANN będą mogli wybierać spośród różnych wariantów podwozi w perspektywie średnio- i długoterminowej. RUTHMANN będzie w przyszłości oferował również inne warianty na cięższe podwozia 5,5 t, aż do klasy 6 t (z podporami HV), a także odpowiednio klasy 7 do 9 ton (z podporami typu S). Jest to przede wszystkim interesujące dla użytkowników końcowych w następujących branżach: malowanie, mycie i konserwacja budynków, budowa hal, elektro-energetyka, gdzie często DMC do 3,5 t jest mniej ważna.

 

Ostatni, ale nie mniej ważny punkt:  Drobnoziarnista stal kontra aluminium.

Przez 7 lat, w segmencie lekkich podnośników koszowych, RUTHMANN stawia na wysokiej wytrzymałości stal drobnoziarnistą w sprawdzonej technologii wielokrotnego gięcia arkusza z jednym spawem. W przeciwieństwie do aluminium, czas użytkowania jest pewny, a konstrukcja równie lekka i stabilna.

 

 

Sprzedaż

SPRZEDAŻ

Windex

ul.Towarowa 8

89-600 Chojnice

Tel. +48 52 396 70 45

Tel. +48 609 446 403

  • Certyfikaty