Nowy system dodatkowego zabezpieczenia dla RUTHMANN STEIGER®

Ruthmann nowy system zabezpieczajacy Windex
2018-05-16

 

Jako pierwszy producent platform roboczych montowanych na pojazdach ciężarowych, firma RUTHMANN opracowała system dodatkowego zabezpieczenia, chroniący operatorów przed ryzykiem uwięzienia. Podnośniki koszowe nadal są najbezpieczniejszą metodą pracy na wysokości. Jednak zdarzają się wypadki, które w najgorszym przypadku prowadzą do śmiertelnych konsekwencji, a w większości przypadków można je przypisać błędowi ludzkiemu.

W statystykach wypadków IPAF w 2016 r. odnotowano 66 wypadków śmiertelnych podczas pracy podnośnikami koszowymi. Jedną z głównych przyczyn był fakt, że operator został uwięziony pomiędzy koszem roboczym a innym obiektem.

W celu ochrony swoich klientów i operatorów podnośników Ruthmann Steiger przed tym ryzykiem, producent platform roboczych opracował nowy, dodatkowy system ochrony - Secondary Guarding System.

 

System ochrony RUTHMANN to dyskretna listwa ochronna montowana bezpośrednio przed panelem sterowania.
 

Gumowy pałąk / listwa umieszczona przed panelem sterowania, jako dodatkowy system zabezpieczający, powoduje przerwanie ruchów platformy roboczej. Zatrzymanie jest inicjowane i następuje poprzez bezpośredni nacisk na listwę zabezpieczającą. Następnie możliwe są tylko ruchy w przeciwnym kierunku. Jeśli listwa przełączająca pozostaje wciśnięta, na przykład, gdy operator nie jest w stanie się uwolnić, rozlega się sygnał klaksonu, aby ostrzec inne osoby o tym zdarzeniu. Wszystkie ruchy będą wykonywane z małą prędkością w celu uwolnienia zablokowanej osoby. Podczas normalnej pracy dyskretny (mało widoczny) pałąk ochronny nie przeszkadza operatorowi platformy. Niższe partie ramion mogą wygodnie spoczywać na nim podczas sterowania joystickami. System ochronny reaguje tylko w przypadku wystąpienia zdarzeń specjalnych, na wypadek gdyby operator naciskał na niego klatką piersiową lub brzuchem.

Ze skutkiem natychmiastowym, wszystkie podnośniki koszowe RUTHMANN STEIGER® z serii T, TB i TBR mogą być wyposażone w nowy „Secondary Guarding System”. Istniejące maszyny można również bez problemu zmodernizować i doposażyć w ten system.

Nasz serwis jest gotowy i proponuje montaż systemu w specjalnej cenie dla użytkowników podnośników Ruthmann. Chcielibyśmy zatem dać jak największej liczbie naszych klientów możliwość wyposażenia swoich urządzeń w dodatkowy system ochrony za niewielką cenę, a tym samym zapobiegać wypadkom przy pracy.

 

Zagrożenie pochodzi z góry: jeśli operatorzy nie zwracają uwagi, ryzykują, że zostaną uwięzieni pomiędzy przeszkodami na wysokości. System ochrony RUTHMANN chroni operatorów platform roboczych przed tym ryzykiem.

 

W przypadku naciśnięcia na listwę wyłączającą, system ochrony RUTHMANN zatrzymuje ruchy podnośnika. Rozlega się sygnał klaksonu, aby ostrzec inne osoby o zdarzeniu. W razie potrzeby należy rozpocząć akcję ratunkową osoby, która została uwięziona.

Sprzedaż

SPRZEDAŻ

Windex

ul.Towarowa 8

89-600 Chojnice

Tel. +48 52 396 70 45

Tel. +48 609 446 403

  • Certyfikaty