Nowy i innowacyjny panel sterowania Ruthmann.

Podnośnik koszowy Ruthmann_kokpit_nowy panel sterowania_03.jpg
2015-10-30

Ruthmann wyznacza kolejny krok milowy wprowadzając nowy panel sterowania o nazwie „Kokpit”.

Znany z innowacyjnych rozwiązań,  niemiecki producent podnośników koszowych – RUTHMANN -  zaprezentował na targach Platformers Days zaawansowaną technologię wyświetlacza i ultranowoczesny panel sterowania. W pełni kolorowy wyświetlacz graficzny, przejrzyście rozmieszczone klawisze i funkcjonalne joysticki, ustanawiają nowe standardy i komfort obsługi.

Korzyści dla użytkownika są priorytetem numer jeden dla firmy Ruthmann, która rozwija się i programuje własną zaawansowaną technologię sterowania od dziesięcioleci. Stale optymalizowane panele sterowania STEIGER ® są bezpieczne, wydajne i łatwe w obsłudze. Podstawowe zasady oraz wysokiej jakości standardy i doświadczenie zostały również wdrożone do nowego "Kokpitu" Ruthmann.

Ultranowoczesny "Kokpit" posiada jasną konstrukcję i intuicyjny interfejs użytkownika. Klawisze są solidne i tak zaprojektowane, że można je łatwo obsługiwać również w rękawicach roboczych.

W górnej części, kokpit wyposażony jest w kompleksowy obszar informacyjny z kolorowym wyświetlaczem graficznym. Tu znajduje się miejsce do 7 skrótów klawiszowych, które kontrolują określone funkcje podnośnika. Na przykład można zapisać pozycje wysięgnika i obsługiwać reflektory w koszu (opcjonalne). Istnieje również 10 dodatkowych przycisków menu w górnym obszarze wyświetlania, które umożliwiają operatorom uzyskać ważne informacje o pojeździe, warunkach terenowych, pozycji wysięgnika oraz instrukcję obsługi. Przyciski menu są również wykorzystywane do pobierania ważnych danych operacyjnych z systemu diagnostycznego podnośnika Steiger®.

W zależności od modelu, „Kokpit” wyposażony jest w wyświetlacz graficzny lub go nie posiada. Dwa fabrycznie zainstalowane gniazda (230V i 24V) są standardowym wyposażeniem. Zainstalowane mogą zostać również inne dodatkowe funkcje, które dostępne są opcjonalnie.

 

panel sterowania wyświetlacz

Trzy różne tryby wyświetlania pozwalają dostosować kontrast, aby zapewnić dobrą czytelność w każdych warunkach świetlnych - w ciągu dnia, w nocy lub w jasnym świetle słonecznym. Każdy przycisk jest podświetlany i posiada diodę LED, która wskazuje stan przełączenia.

W dolnej części panelu sterującego, joysticki i ergonomiczne oparcie dłoni zapewniają spokojną i czułą nawigację platformą roboczą. Chroni to przed przypadkowym i niewłaściwym wykorzystaniem sterowania. 16 centralnie skonfigurowanych klawiszy funkcyjnych z dobrze znanymi ikonami ułatwia sprawną i bezpieczną obsługę wieloma różnymi funkcjami sterowania.

Należą do nich m.in automatyczne składanie, automatyczne podparcie oraz włączanie silnika samochodu i jego wyłączanie.

Nowy modułowy Kokpit jest bardzo łatwy w obsłudze. Wszystkie elementy mogą być szybko i w prosty sposób wymieniane indywidualnie. Z wyjątkiem serii K i TK, kokpit będzie wkrótce cechą każdego modelu RUTHMANN STEIGER®.

podnośnik koszowy_panel sterowania

Sprzedaż

SPRZEDAŻ

Windex

ul.Towarowa 8

89-600 Chojnice

Tel. +48 52 396 70 45

Tel. +48 609 446 403

  • Certyfikaty