Kolejna nowość - podnośnik koszowy Ruthmann T 170.

Podnosnik_koszowy_Ruthmann_T170_02.jpg
2015-10-15

Na targach Paltformer’s Days w niemieckiej miejscowości Hohenroda, Ruthmann zaprezentował kolejną nowość.

 

Podnośnik koszowy Ruthmann T 170 to wyjątkowo wytrzymały i kompaktowy podnośnik zamontowany na podwoziach 7,49 t.

Wypożyczalnie sprzętu, zarządy miast i gmin, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i przedsiębiorstwa przesyłu energii elektrycznej, a także firmy zajmujące się rozwojem infrastruktury potrzebują podnośników koszowych, które są tak wszechstronne, jak to tylko możliwe.

Nowy STEIGER ® T 170 jest po prostu idealny. Bez żadnej trudności jest w stanie sprostać zadaniom związanymi ze światłami ulicznymi, sygnalizacją świetlną, konserwacją napowietrznych linii energetycznych, cięciem i przycinaniem drzew, jak również różnymi pracami instalacyjnymi.

T 170 jest bardzo kompaktowy dzięki całkowitej długości 7,48 m, wysokości 3,36 m, rozstawie osi 3,6 m.

Posiada wysokość roboczą 17 m, wysięg boczny 12 m oraz kołowy zakres ruchu na wysięgu bocznym (100 kg w koszu). Cechy te, w połączeniu z ruchomym ramieniem jib 185 ° (Russel ®), zapewniają maksymalną wszechstronność i elastyczność w miejscu pracy.

 

podnośniki koszowe ruthmann

Imponujące 600 kg ładowności tej profesjonalnej platformy roboczej jest jej dodatkową zaletą. Szeroka gama wyposażenia opcjonalnego - skrzyń do niezbędnych narzędzi i materiałów, osłony kabiny, świateł obrysowych LED, aluminiowej  bramki wejściowej, poręczy w koszu roboczym, itp. - jest dostępna bez przekraczania dopuszczalnej masy całkowitej.

Cztery pionowe hydrauliczne cylindry podpór  - zamontowane bezpośrednio do ramy podstawowej STEIGER® - zapewniają niezbędną stabilność. Dla każdego zadania, platforma robocza jest stabilizowana w obrębie obrysu pojazdu.


Zasada ogólna: jeśli jest wystarczająco dużo miejsca dla pojazdu, podnośnik koszowy STEIGER® będzie mógł realizować swoje zadania. Ten mechanizm wsparcia jest idealny podczas pracy przy dużym natężeniu ruchu -  na ruchliwych ulicach włącznie z oświetleniem ulicznym, konserwacji transformatorów, przycinki drzew. Pomimo wąskiego podparcia, podnośnik koszowy Steiger® T 170 posiada potężne możliwości wydajnościowe, które nie są w żaden sposób ograniczone.

Nowy kosz roboczy T170 jest doskonałym miejscem pracy. Podnośnik ten jest również dostępny z wymiennym systemem platform do pracy. W zależności od zadania, operatorzy mogą korzystać ze standardowego kosza aluminiowego (1,7 mx 0,86 m) lub innego opcjonalnego kosza roboczego. W ich skład wchodzi kosz szeroki (2,1 mx 0,86 m), narożny kosz do przycinki drzew lub kosz syntetyczny izolowany do 1000 V.


Bezkompromisowe bezpieczeństwo, stabilność i funkcjonalność to główne priorytety dla firmy Ruthmann. Dlatego ten nowy model został wyposażony w solidny 2-sekcyjny teleskopowy system wysięgnika, wieżę i ramię jib (RÜSSEL®) wykonane ze stali drobnoziarnistej o bardzo wysokiej wytrzymałości.

 

PODNOŚNIK KOSZOWY_KOSZ

W porównaniu do innych modeli udanej serii T, ramię jib (Russel ®) i konsola kosza roboczego zostały zoptymalizowane tak, aby zaspokoić specyficzne potrzeby przedsiębiorstw użyteczności publicznej, zarządów miast i gmin, przedsiębiorstw energetycznych  i rzemieślników.
 

Automatyczny mechanizm podpierania i składania oraz dopuszczalne nachylenie 5 ° są również standardowym wyposażeniem tego nowego modelu. Operatorzy są w stanie wykonywać zadania na powierzchniach pochyłych i nierównych z najwyższym bezpieczeństwem i wydajnością.

Nowy i bardzo nowoczesny panel sterowania w koszu roboczym - znany jako "Kokpit" - dodatkowo zwiększa poziom doskonałości technologicznej. W  Ruthmannie T 170, kompleksowy wyświetlacz (opcja) i standardowe sterowanie zapewniają łatwą, bezpieczną i intuicyjną obsługę platformy roboczej, nawet w rękawicach roboczych. W zależności od zadania, kokpit może zostać przeniesiony do innej lokalizacji w koszu roboczym.

Podnośniki STEIGER® są bardzo elastyczne i ten nowy wszechstronny model nie jest wyjątkiem. T 170 jest kompatybilny z EURO 6  i może być montowany na różnych podwoziach: MAN, Mercedes-Benz, Volvo i DAF.

podnośnik koszowy_diagram

podnośnik koszowy diagram

Sprzedaż

SPRZEDAŻ

Windex

ul.Towarowa 8

89-600 Chojnice

Tel. +48 52 396 70 45

Tel. +48 609 446 403

  • Certyfikaty